פניות ציבור

תקלות נפוצות

אנשי התחזוקה של חברת "מי אביבים" וקוראי מדי המים בודקים מידי תקופה את תקינות המדים ובמידת הצורך מחליפים מד מים שאינו תקין למד מים חדש. בכל מקרה, מדי המים מוחלפים בכל נכס מידי תקופה מסוימת, בהתאם לקוטר שלהם, על פי התקנות שקבעה רשות המים.


לעיתים מגיעים אנשי חברת "מי אביבים" לנכס על מנת לבצע החלפה של מד המים, אולם מנועים לעשות זאת בשל צנרת רקובה, חצר סגורה, כלב בחצר או חוסר נגישות למד המים. במקרים כאלה מיידעת חברת "מי אביבים" את הצרכן על המפגע, ועליו מוטלת האחריות להסרתו. עם הסרת המפגע, יש להודיע על כך לחברת "מי אביבים" באמצעות פקס או טלפון, ואנשי החברה יגיעו לנכס בשנית על מנת להחליף את מד המים.


במידה וקיימת תקלה בתקינות מד המים, גם בעל הנכס יכול לזהותה:

  • בכל מד, בעת צריכת המים, אמור להסתובב ה"פרפר" המרכזי. אם קיימת צריכת מים, אולם הפרפר אינו מסתובב, הרי שמד המים אינו פועל ויש לדווח על כך לחברת "מי אביבים". אם כל ברזי הבית והחצר סגורים, אולם הפרפר מסתובב, קרוב לוודאי שקיימת נזילה סמויה. במקרה זה מומלץ להזמין שרברב לצורך איתור התקלה ותיקונה.
  • לעיתים עולה חשש מצד הלקוח כי מד המים אינו מונה את כמויות המים הנצרכות באופן תקין. במקרים אלו, ניתן לפנות לחברת "מי אביבים" ולהזמין בדיקה לתקינות מד המים הכרוכה בתשלום אגרה. במידה ויתברר כי מד המים אכן אינו תקין, לא יחויב הלקוח בעלות אגרת הבדיקה וחשבון המים יתוקן.

  • תקלות נוספות שעשויות להתגלות במד המים הן נזילה ממד המים, זכוכית מד המים שבורה או מד המים עצור. במקרים אלו יש לפנות לחברת "מי אביבים", לתיקון מיידי של התקלה.

 

שאלות ותשובות: תקלות נפוצות

מד המים בבניין שלי ישן מאוד ואני חושש שהוא לא פועל כראוי. האם "מי אביבים" דואגת לתחזוקתו?

מדי המים ברחבי העיר מוחלפים בכל נכס מדי תקופה, בהתאם לקוטר שלהם, על פי התקנות שקבעה רשות המים. בנוסף, בביקורות שגרתיות שעורכת חברת "מי אביבים" מוחלפים מדי מים שנמצאים שלא תקינים במדים חדשים. במידה וקיים חשש לאי תקינות המד שבנכס, ניתן לפנות לחב' מי אביבים לשם בדיקת הנושא.

לראש העמוד לראש העמוד

שמתי לב ש"הפרפר" במד המים אינו מסתובב, על אף שמתבצעת צריכת מים. מה עליי לעשות?

ככל הנראה מד המים עצור ואינו סופרת את כמויות המים הנצרכות בנכס. יש לדווח על כך לחברת "מי אביבים".
לראש העמוד לראש העמוד

כל הברזים בבית ובחצר שלי סגורים, ועדיין ה"פרפר" במד המים ממשיך להסתובב. האם זהו מצב תקין?

קרוב לוודאי שקיימת נזילה סמויה. במקרה זה מומלץ להזמין שרברב לצורך איתור התקלה ותיקונה.
לראש העמוד לראש העמוד

נראה לי שמד המים בבניין שלי לא מונה את כמויות המים שאני צורך באופן תקין. מה עליי לעשות?

יש לפנות לחברת "מי אביבים" ולהזמין בדיקה לתקינות מד המים הכרוכה בתשלום אגרה. במידה ויתברר כי מד המים אינו תקין, לא תחויב בעלות אגרת הבדיקה וחשבון המים יתוקן.
לראש העמוד לראש העמוד

גיליתי מים שנוזלים ממד המים שלי ובנוסף, שזכוכית המד שבורה. מה עליי לעשות?

בכל מקרה של תקלה במד המים יש לפנות לחברת "מי אביבים". החברה תפעל לתיקון מיידי של התקלה.
לראש העמוד לראש העמוד
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד