פניות ציבור

חברת מי אביבים השקיעה 60 מיליון שקל בשנת 2010-2011 בשיקום תשתיות מים וביוב

במסגרת העבודות יושמה טכנולוגייה חדשנית המאפשרת החלפת צינור ללא פתיחת כביש

 

 

עמוק מתחת לאדמה, מסתתרים קילומטרים על גבי קילומטרים של תשתיות מים וביוב. תיקון או שיקום שלהם מצריכים בדרך כלל עבודה רבה, אבל טכנולוגיה חדשה, שמיושמת על ידי חברת מי אביבים, מציעה פתרון אחר, שמאפשר להחליף את הצנרת מבפנים - בלי לפתוח את הכביש ולהפריע לתנועה ולסובבים.

 

מדובר בטכנולוגיה שנקראת שרוול no dig. את התהליך מלווה רובוט מיוחד, שמצלם את הצינור מבפנים במהלך ביצוע העבודות. את מה שרואה הרובוט - גם אתם יכולים לראות עכשיו, בסרטון שצולם במסגרת החלפת צינור באורך של כ-30 מטר ברחוב דה האז בתל אביב.
 
אהרון גרינברג, סמנכ"ל הנדסה בחברה, מסביר כי התהליך כולל החדרת חומר מיוחד לצינור הישן, אותו מחממים ומקררים לסירוגין באמצעות מים או אוויר. החומר שהוחדר מתנפח ומתקשה בתוך הצינור הישן, ולבסוף הופך לצינור חדש.

 

גרינברג מוסיף, כי מדובר בשיטה מהירה, שמאפשרת לשקם 100 מטר צינור בתוך 24 שעות. לשם ההשוואה, החלפת צנרת באורך 100 מטר בשיטה רגילה שכוללת את פתיחת הכביש, החלפת הצנרת והשבת המצב לקדמותו - אורכת כ-10 ימים.

לדבריו, עד כה הם החליפו מספר קילומטרים של צנרת במקומות שונים בארץ. מהחברה נמסר, כי הם השקיעו 60 מיליון שקל בשיקום תשתיות מים וביוב בשנים-2010-2011.

 

 

הכתבה פורסמה ב-ynet ב-17/8.

  

לצפייה בסרטון על הנחת הצנרת - לחצו כאן

 

 

 

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד